Dražby nemovitostí v exekuci – základní informace

 

Meta popisek: Základní informace nákupu nemovitostí v dražbě. Pozitiva, negativa a na co si dát pozor.

 

Když se nemovitost dostane do exekuce, může majitel nemovitost s exekučním příkazem prodat, nebo ji nechat spadnout do dražby. Podle nejnovějších statistik je každý desátý občan nad 15 let v České republice v exekuci a celková hodnota majetku v exekucích přesahuje 300 miliard korun. Dražby nemovitostí v exekuci jsou čím dál oblíbenější, jelikož nabízejí možnost získat nemovitost za velmi atraktivní cenu. Dražby vyžadují fyzickou účast, či se mohou odehrávat jako online dražby – pouze v prostředí internetu.

Kde je uvedeno místo a čas dražby?

Čas a místo dražby najdeme v dražební vyhlášce. Je v ní uveden i podrobný popis nemovitosti, včetně věcných břemen a nájemních práv.

Kdo má přístup do dražby?

Přístup do dražby má každý, kdo o nemovitost projeví zájem a stává se potenciálním kupcem. Tento člověk potřebuje složit tzv. jistotu = předem stanovenou částku peněz.

Kdo naopak nemá přístup do dražby?

Přístup do dražby nemají dlužníci nebo zaměstnanci exekutorského úřadu.

Kdo dražbu vyhraje?

Kupec, který navrhne a zaplatí nejvyšší částku vyhraje dražbu. Nejnižší navržená částka za nemovitost v exekuci v dražbě by měla odpovídat dvěma třetinám reálné ceny nemovitosti.

Jaké jsou výhody dražeb nemovitostí v exekuci?

Velkou předností je, že nemovitost se může v prvním kole získat již za 2/3 ceny. Ve druhém kole dokonce za polovinu reálné ceny, ve třetím za 40 % reálné ceny, ve čtvrtém za 30 % z reálné ceny a v pátém kole je cena čtvrtinová.

Jaké jsou nevýhody dražeb nemovitostí v exekuci?

 Nevýhodou dražby nemovitostí v exekuci někdy bývá překvapivě cena – ta se může vyšplhat hodně vysoko. Také vlastník ne vždy spolupracuje při předávání nemovitosti a někdy dokonce „hází klacky pod nohy“ – např. úmyslným znehodnocením nemovitosti či zamezením prohlídek. Možnost prohlídky nemovitosti je přitom hodně důležitá, potenciální kupec má tak příležitost zvážit stav nemovitosti a další nákladné investice. Proto je lepší dát přednost koupi nemovitosti s možnou prohlídkou.

Související

Probo Scisco

Dolus erat ille pala quadrum sino. Augue consectetuer conventio dolor dolus nulla pneum ulciscor. Ideo magna nulla quidne refero utinam. Huic jugis olim.

Exputo

Cogo facilisis imputo tamen velit vicis. Abigo dignissim macto natu nutus roto tincidunt vero.

Cogo Iriure

Aptent dolore hos imputo vulpes zelus. Accumsan iriure nostrud. Abluo ad at capto exputo ideo macto pala quis. Appellatio bene brevitas enim letalis loquor minim oppeto. Antehabeo obruo roto vereor. Dignissim saepius tego. Bene dolore importunus in laoreet ludus nimis nunc pecus venio.

Vyplňte prosím tento krátký formulář

Po odeslání Vás budeme obratem kontaktovat.

Položky označené * hvězdičkou jsou povinné.

Kontaktní formulář

Máte zájem o některou z našich služeb?